Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Сьогодні День народження Ліни Костенко

Переглядів: 5277

Ліні Костенко виповнюється 87 років. Легендарна поетеса, прозаїк і громадська діячка Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року.

Вона є автором понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого». За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була удостоєна Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, – повідомляє glavcom.

Ліна Костенко – беззаперечний моральний авторитет для багатьох українців, адже за свій вік не заплямувала себе компромісами з жодною владою. У неї завжди вистачало сміливості дивитися правді в очі й казати категоричне «ні» підлості, брехні, зрадництву. Її поезія- це позиція, вчинок. Костенко підписувала в 1965 році лист-протест проти арештів української інтелігенції. У 1966 році під час львівського судилища над братами Горинями кинула їм квіти. Згодом написала лист на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті «Літературна Україна» й робила безліч інших учинків, які засвідчували її активну громадянську позицію. Після цього вона майже десять років писала «в шухляду», розплачуючись за власну принциповість. Тодішня влада, зрозумівши, що її «не приручити», позбавила права друкувати власні твори, що для поета – майже смерть. Але вона вистояла.

Живе та працює Ліна Костенко в Києві.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/03/19/sogodni_poetesa_lina_kostenko_svyatkuie_den_narodzhennya_1063279

А й правда, крилатим ґрунту не треба. 
Землі немає, то буде небо.
Немає поля, то буде воля.
Немає пари, то будуть хмари.
В цьому, напевно, правда пташина... 
А як же людина? А що ж людина?
Живе на землі. Сама не літає.
А крила має. А крила має! 
Вони, ті крила, не з пуху-пір'я, 
А з правди, чесноти і довір'я. 
У кого - з вірності у коханні. 
У кого - з вічного поривання. 
У кого - з щирості до роботи. 
У кого - з щедрості на турботи.
У кого - з пісні, або з надії, 
Або з поезії, або з мрії. 
Людина нібито не літає...
А крила має. А крила має!

Ліна Костенко« повернутися до списку новин