Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Круглий стіл у районному центрі зайнятості

Переглядів: 723

В рамках проведення акції «Декада служби зайнятості для військовослужбовців», яка проходить в Запорізькій області з 12 по 23 червня, у приміщенні Вільнянського районного центру зайнятості 20 червня був проведений круглий стіл з місцевими органами виконавчої влади, організаціями та установами, які вирішують проблеми соціального захисту учасників АТО.

З метою координації дій у вирішенні окремих питань соціального захисту, покращення якості надання соціальних послуг військовослужбовцям, в тому числі тим, які брали участь у проведенні антитерористичної операції до участі у заході долучились: голова Вільнянської районної ради Салякін Андрій Олександрович, начальник управління соціального захисту Вільнянської РДА Балабанова Світлана Анатоліївна, старший офіцер відділення комплектування Вільнянського райвійськкомату Осовський Сергій Олексійович, заступник головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Шаповалова Вікторія В’ячеславівна, заступник начальника відділу «Бюро безоплатної правової допомоги» Яковлева Ольга Борисівна.

Провела круглий стіл заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Вільнянського районного центру зайнятості Жуковська Тетяна Анатоліївна. Вона привітала, представила учасників та запросила їх до обговорення проблематики ветеранів АТО, навівши зі свого боку стислу статистику щодо перебування на обліку цієї категорії громадян, а також торкнулась основних проблемних питань, здебільшого мотиваційного характеру, серед яких низький рівень зарплат наявних вакансій, відсутність вакансій для мешканців сільської місцевості, відсутність вищої освіти або професійного досвіду. Для деяких ветеранів гостро стоїть необхідність глибинної психологічної адаптації до умов мирного життя після демобілізації, адже така адаптація напряму впливає на їх успішне працевлаштування та життя взагалі.

За інформацією офіцера відділення комплектування Осовського Сергія, Вільнянський район є одним з лідерів Запорізької області по кількості учасників антитерористичної операції. Окрім налагодженої мобілізаційної роботи на цей рівень впливає і географічна наближеність до зони бойових дій і патріотична налаштованість громадян. Він також вбачає за необхідність системно налагодити роботу з психологічної адаптації військовослужбовців, які тривалий час перебували на передовій та яким складно перебудувати свідомість до цивільного життя.

 Балабанова Світлана Анатоліївна проінформувала про перелік послуг, які можуть отримати учасники бойових дій в управлінні соціального захисту населення, серед яких можливість безоплатного санаторно-курортного лікування, зубопротезування, психологічна реабілітація, компенсація витрат на оформлення земельної ділянки, оздоровлення дітей учасників АТО в дитячих таборах. Також вона зауважила про проблеми в оформленні документів, пенсій громадян, які крім військової служби офіційно ніде не працювали, або які зареєстровані у Вільнянському районі, але проживають фактично в Запоріжжі, де їм зручніше отримувати послуги.

Окремої уваги заслуговує комплексна районна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, про яку нагадав голова Вільнянської районної ради Салякін Андрій Олександрович, слова якого підтвердила Шаповалова Вікторія В’ячеславівна, зазначивши, що з районного бюджету заклади медицини постійно отримують фінансування на медичне обслуговування ветеранів АТО, а також на забезпечення їх пільговими препаратами.

Достатньо звернень і до «Бюро безоплатної правової допомоги». Яковлєва Ольга Борисівна розповіла, що тут робота ведеться в площині надання послуг адвокатів, представництва інтересів ветеранів в судах та взагалі доступу до правосуддя і все це на безоплатній основі.

По закінченню круглого столу, усі присутні вирішили виділити напрямок ефективної психологічної адаптації учасників бойових дій до мирного життя. Працівники Вільнянського районного центру зайнятості займуться пошуком професійного психолога, а далі це питання буде вирішуватися у напрямку постійної роботи з учасниками АТО, які потребують допомоги. Адже процес психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції є одним з важливих аспектів їх життя в подальшому і саме він і обговорювався учасниками зустрічі.

Верещага Вікторія (редактор редакції районного радіомовлення «Вільнянські вісті»« повернутися до списку новин