Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Працюй легально – подбай про своє майбутнє

Переглядів: 323

Сьогодні серед найманих працівників є такі, які погоджуються на нелегальну роботу, чим істотно перешкоджають собі. Працюючи неофіційно позбавляють себе належного соціального захисту, зарахування періоду роботи до страхового стажу, інших виплат та пільг.


За час карантину це відчули на собі ті з них, кому довелося звернутися за допомогою до служби зайнятості.

Фахівці служби зайнятості пояснюють: період роботи без оформлення трудових відносин з роботодавцем їм не буде зараховано до страхового стажу, що суттєво вплине на розмір допомоги по безробіттю, адже він залежить саме від страхового стажу та розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Безробітним, страховий стаж яких протягом року, що передував реєстрації особи як безробітної, становить менше 6 місяців, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі – на період карантину і протягом 30 днів після його закінчення – 1 тис. грн, надалі – 650 грн.


Молоді люди до 35 років, які не мають страхового стажу, оскільки, можливо, працювали «в тіні», можуть розраховувати на мінімальну допомогу по безробіттю протягом 180 календарних днів.


Громадянам же, старше 35 років, без страхового стажу, згідно з чинним законодавством, взагалі не може бути надано статусу безробітного, а отже, й відповідних виплат.


Натомість громадянам, які офіційно працювали та сплачували страхові внески більше 6 місяців протягом року, що передував місяцю реєстрації в службі зайнятості, допомога по безробіттю призначається у розмірі від 1800 грн. до 8408 грн.

Пам’ятайте, працюючи легально та отримуючи зарплату, кожен зможе захистити себе, своє майбутнє та стабільне майбутнє нашої країни.

 « повернутися до списку новин