Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Афганістан болить в моїй душі…

Переглядів: 1031

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2004 р. № 180/2004. Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках. Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. Лише декілька днів тому сьома ротація українських миротворців знову вирушила до Конго. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців. Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. чоловік.

Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані. Окремий, найстаріший ешелон ветеранів бойових дій – військові фахівці з досвідом ведення операцій у В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку та Єгипті. У додаток до цих категорій ветеранів йде контингент українських добровольців, які брали участь у війнах на території колишньої Югославії, в Придністров’ї, Абхазії та Чечні. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – українець. Зараз в Україні – майже 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях з окупантами загинуло майже 200 воїнів, серед яких і перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України легендарний Олег Міхнюк. Загалом у зоні АТО воювали і воюють 12 тисяч воїнів-афганців.                                  

15 лютого біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам і у Вільнянську відбувся мітинг-реквієм,  присвячений дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28 річниці виводу військ з республіки Афганістан. З Вільнянського району 177 юнаків з честю та гідністю виконали свій обов’язок в чужій, далекій країні. Тих, хто зостався живий, моральна  біль супроводжуватиме усе життя.

На мітингу були присутні Руденко Олександр Андрійович, голова Вільнянської райдержадміністрації, Салякін Андрій Олександрович, голова Вільнянської районної ради, Мусієнко Наталія Олександрівна, міський голова та Ситнік Микола Петрович, голова Української спілки ветеранів Афганістану Вільнянського району. Вони звернулися до усіх афганців зі словами вдячності за оборону та мир і побажали здоров’я, злагоди та миру на Україні у період бойових дій.

Катерина Чудіна (солістка ансамблю «Каприз») з піснею «Прошу у неба і землі» не залишила байдужим нікого. Пам'ять про загиблих воїнів-інтернаціоналістів вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника афганцям.

Пам'ять про ті події увіковічена не лише в обелісках, пам’ятниках, вона живе у наших серцях…

Верещага Вікторія (редактор редакції районного радіомовлення «Вільнянські вісті»)« повернутися до списку новин