Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

5 соціально-трудових гарантій для осіб з інвалідністю

Переглядів: 463

Люди з інвалідністюмаютьрівні права у сферіпраці й зайнятості з іншимикатегоріяминаселення. При цьомузалучення таких людей до трудовоїдіяльностівимагаєнаданняїмдодатковихпереваг.

Законодавствомпередбачено низку гарантій, спрямованих на реалізацію трудового потенціалуосіб з інвалідністю. Державна служба зайнятостіпрагненагадати про пільги для цієїособливоїкатегоріїпрацездатних людей.

- Пільговіумовипрацевлаштування

- Пристосування умов праці до фізичнихможливостейлюдини

- Необхідністьдотриманнямедичнихрекомендацій

- Сприятливіумовинаданнявідпусток

- Особливостінабуття статусу безробітного:

Статусу безробітного може набути особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого законодавством пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» та яка офіційно працювала та сплачувала внески не менш ніж 6 місяців до моменту реєстрації в державній службі зайнятості. Реєстрація особи з інвалідністю здійснюється на підставі поданих нею рекомендації МСЕК та інших передбачених законодавством документів.

Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи особі з інвалідністю відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у людини кваліфікації та знань, з урахуванням її можливостей та побажань (ст. 18-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).

Більш детально за посиланням https://is.gd/sE4XOB

 

 

Додаткову інформацію можна отримати у відділі надання соціальних послуг Вільнянської районної філії Запорізького ОЦЗ за номером (06143)4-19-43« повернутися до списку новин