Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Увага! Формування списку присяжних Вільнянського районного суду Запорізької області

В зв’язку з надходженням до Вільнянської  районної  ради подання територіального управління Державної судової адміністрації України в Запорізької області щодо формування та затвердження списку присяжних Вільнянського районного суду Запорізької області, просимо надати пропозиції щодо кандидатур присяжних, у відповідності до вимог чинного законодавства до кандидатур.

Вимоги

до кандидатур присяжних Вільнянського районного суду Запорізької області

Відповідно до ст. 57 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним є громадянин України, який у випадках, визначених процесуальним законом, вирішує справи у складі суду спільно із суддею (суддями), забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя. Присяжні під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді.

Відповідно до статті 59 зазначеного Закону визначено, що присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:

- що визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

- які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;

- які мають не зняту чи непогашену судимість;

- народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси;

- громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років; особи, які не володіють державною мовою.

Громадянину, що претендує на включення до списку присяжних, необхідно  подати до Вільнянської районної  ради, що знаходиться за адресою: м. Вільнянськ, вул. Бочарова, 12 заяву.

Заява про включення до списку присяжних Вільнянського  районного суду Запорізької області, повинна містити інформацію щодо:

· прізвища, ім’я та по батькові кандидата у присяжні, контактний номер телефону;

· постійного місця проживання;

· згоди особи бути присяжним із зазначенням назви Вільнянського районного суду Запорізької області;

· відсутності обставин, що унеможливлюють його участь у здійсненні правосуддя.

Заява повинна також містити згоду кандидата у присяжні на використання його персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

До заяви додаються:

· ксерокопії паспорта громадянина України (1-2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації проживання кандидата);

· документ, що підтверджує відсутність судимостей;

· документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

· довідку з місця роботи, копiю трудової книжки.

        

Телефон для довідок 4 18 90« повернутися до списку оголошень