Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Вільнянська районна філія Запорізького обласного центру зайнятості відзначає 28 річницю з дня створення державної служби зайнятості

Щороку наприкінці грудня Державна служба зайнятості України відзначає свою річницю створення. 21 грудня 1990 року рішенням Уряду України на базі бюро з працевлаштування було створено Державну службу зайнятості. Шлях, який пройшла служба, складний і неоднозначний, адже за цей період діяльність трансформувалась від простої реєстрації та виплати соціальної допомоги до індивідуального підходу до потреб кожного клієнта служби зайнятості та максимального їх задоволення у відповідності з вимогами ринку праці.

Традиційно в ці дні у Вільнянській районній філії Запорізького ОЦЗ проходить День відкритих дверей для клієнтів служби зайнятості.

Питання повернення людей до трудової діяльності, підвищення соціального благополуччя кожної конкретної людини, особливо у сучасних соціально-економічних умовах є сьогодні надзвичайно актуальним. Служба зайнятості спрямовує свої зусилля на якнайшвидше повернення людей до праці, надаючи комплекс соціальних послуг з індивідуальним підходом. Це, насамперед, підбір підходящої роботи з використанням оперативної інформації про вільні робочі місця та вакантні посади.

Вже багато років користуються попитом така послуга служби зайнятості як організація громадських та інших видів тимчасових робіт. В селах району проведені роботи з благоустрою та прибирання території, упорядження меморіалів, пам’ятників , братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни.

За сучасних умов одним із заходів активної підтримки безробітних є підвищення їх конкурентоспроможності шляхом організації професійного навчання відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців. Головною вимогою при цьому є узгодження і потреб роботодавця, й інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню людини, закріпленню її на робочому місці.

Філією здійснюється й широкомасштабна профорієнтаційна робота серед населення, мета якої – профілактика безробіття, сприяння підвищенню якості робочої сили, надання допомоги у виборі чи зміні професії. В цьому році вже впроваджена та тестується система профорієнтації через Інтернет «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», яка насамперед націлена допомагати випускникам загальноосвітніх освітніх закладів ефективно визначитися з майбутньою професійною діяльністю.

Пріоритетним напрямком роботи служби зайнятості залишається співпраця з роботодавцями. Сьогодні служба зайнятості надає роботодавцям понад двадцять видів послуг: консультує з різних питань стосовно законодавства, здійснює підбір необхідних працівників на замовлення роботодавця, організовує профнавчання у разі необхідності, надає можливість отримання компенсації єдиного внеску у разі створення нових робочих місць та компенсації витрат на оплату праці у разі прийняття на роботу осіб з числа внутрішньо переміщених, організовує громадські та інші види тимчасових робіт тощо.

Державна служба зайнятості України запроваджує у своїй роботі нові сучасні сервіси та методи – співпраця з клієнтами по типу рекрутингу, допомога у складанні відео-резюме та створенні відео-вакансій. Роботодавець за таким резюме може побачити реальну людину, а завдяки інтернет – мережам з вакансією ознайомиться більша кількість шукачів роботи. Записати відео-резюме або отримати допомогу у створенні відео-вакансії може кожен бажаючий. За допомогою звертайтесь до Вільнянської районної філії Запорізького обласного центру зайнятості, ми радо вам допоможемо!

Також щодо нових електронних сервісів окремо слід згадати про запуск у 2018 році веб-платформи «Єдине соціальне середовище зайнятості», де кожен користувач Інтернету має можливість стати учасником ринку праці від локального до національного масштабу. Зареєструвавшись за посиланням https://bit.ly/dcZ28 можна суттєво пришвидшити процес пошуку роботи або працівників на вакансії. Закликаємо роботодавців та шукачів роботи розпочати використовувати цей інструментарій, звертайтесь і ми навчимо як це робити.

А з нагоди річниці, бажаємо всім працівникам та ветеранам, соціальним партнерам, роботодавцям та шукачам роботи та іншим клієнтам служби зайнятості миру, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя, достатку, злагоди, і, головне, займатися улюбленою справою, затребуваною та достойно оціненою!« повернутися до списку оголошень