Вільнянська районна рада
Вільнянський район Запорізької області

Звернення Громадської організації "Вольтерра"

                                                                              Г олові Вільнянської районної ради Запорізької області Салякіну А.О.
                                                                Голові Вільнянської районної державної адміністрації Запорізької області Іванову Д.Ю.

                         Голові Павлівської об’єднаної територіальної громади Вільнянського району  Запорізької області Клименко А.В.

 

                                                                                              ЗВЕРНЕННЯ
На виконання розпорядження голови Запорізької ОДА № 572 від
31.10.2018 р. було створено робочу групу для перевірки законності розпорядження голови Вільнянської РДА від 10.08.2018 р. № 377 «Про затвердження детального плану території для розміщення ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» кар’єру зі збагачення і переробки каоліну з комплексом будівель та споруд на території Павлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області.
За результатами роботи вказаної групи, після опрацювання наданих відповідей на невраховані питання згідно листа Запорізької ОДА від
23.11.2018 р. № 1007/01-02 (копія надається), констатуємо повне ігнорування фактів невідповідностей та допущених помилок при затвердженні містобудівної документації згідно наведеного нижче переліку:
1. Згаданий проект розпорядження з додатками не був наданий на розгляд та внесення пропозицій до Павлівської ОТГ згідно з п. 58 ПКМУ 2263 «Про затвердження Типового регламенту місцевої державної адміністрації». Фактично депутатський корпус та жителі Павлівської ОТГ взагалі не мали можливості на розгляд та внесення пропозицій до проекту. Так, 10.08.2018 р. Т.в.о. голови Павлівської ОТГ Миколенко
І.Л. було вручено виключно аркуш погодж^няТдо^розпорядження з вимогою його погодження. Даний аркуш привезла до сільради особисто Сосна О.І. Так як Миколенко І.Л^ згідно з чинним  законодавством не могла одноосібно прийняти таке і
зробила запис на аркуші погодження про винесення дцтанняна розгляд та внесення пропозицій на найближчу сесію 28.10.208

Проте розпорядження № 377 було підписано у цей же день - 10.08.2018 р.
2. Не витримано охоронну зону у 300 метрів від осі магістрального газопроводу високого тиску Ду 1000, Ру 55 кгс/см2 (ШДКРІ-Енергодар, 49 км). Згідно затверджених картографічних даних ТОВ «БЗК» (Копія схеми планувальних обмежень надається) східний край кар’єрів розташований на відстані приблизно 150 м.
3. Не витримано нормативну санітарно-захисну зону до населених пунктів. Фактично її навіть неможливо ідентифікувати, адже детальний план ТОВ «БЗК» не має точок географічних координат та прив’язки до генеральних планів суміжних населених пунктів у зв’язку з відсутністю останніх. По суті графічна частина ДПТ ТОВ «БЗК» являє собою малюнок на картографічному матеріалі з інтернет мережі. Похибка таких карт складає до 50 метрів.
4. Згідно листа Запорізької ОДА від 23.11.2018 р. № 1007/01-02 вказано про виправлення всіх технічних помилок у містобудівній документації. Натомість заява про допущення технічної помилки надійшла до Вільнянської РДА через два тижні після цього (вхідний лист від06.12.2018 р. № 3931/01-30). Насправді, так звані технічні помилки, такі як супутнє збагачення цирконового концентрату, кілька хвостосховищ, водоспоживання до 9 тис. куб. м на добу, організація хвостосховища за рахунок балки Дмитрівська, досвід самого БЗК у рекультивації, відходи виробництва, що підлягають захороненню або знищенню та інше, присутні в затвердженому документі й на сьогодні, у чому можна переконатись на сайті Вільнянської РДА у розділі «містобудівна документація».
Окремо відзначаємо порушення фахівцями Вільнянської РДА Порядку розроблення містобудівної документації. Так, згідно п. 4.12 розділу IV Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України № 290 від 16.11.2011 р. «Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації» виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, відповідна районна державна адміністрація забезпечують оприлюднення детального плану території протягом 10 днів з дня його затвердження. По факту детальний план був затверджений 10.08.2018 р. а оприлюднений на сайті лише 23.08.2018 р. (у чому можна переконатись на сайті Вільнянської РДА у розділі «містобудівна документація»).
Просимо Вас перевірити наведені дані та розмістити дане звернення на офіційних Інтернет-ресурсах з метою повідомлення мешканців про чергове ігнорування фактів незаконного затвердження обласними чиновниками  містобудівної документації ТОВ <БЗК<
 

 

Голова ГО «ВОЛЬТЕРРА»
Р.В. Кононенко« повернутися до списку оголошень